Siłownia - I Love Fitness
16350
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16350,bridge-core-2.9.8,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.6.6,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-28.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-7

STREFA CARDIO

Strefa Cardio to przestrzeń do prostych ćwiczeń aerobowych, kształtujących sylwetkę oraz poprawiających kondycję i wydolność organizmu. Rowerki, orbitreki oraz bieżnie pomogą zrzucić zbędne kilogramy oraz zadbać o wytrzymałość oraz poprawić krążenie krwi.

 

W Strefie Cardio wykonuje się trening aerobowy, czyli tlenowy. Podczas ćwiczeń energia czerpana jest w dużej mierze z kwasów tłuszczowych, czego efektem jest spalanie tkanki tłuszczowej. Mięśnie pobierają energię w wyniku zachodzących w nich procesów tlenowych, dzięki czemu wysiłek może trwać dłużej, a jego efektywność rośnie wraz z upływającym czasem.

 

Trening aerobowy jest więc rodzajem wysiłku o stałym, ale niewielkim obciążeniu. Można także dowolnie zmieniać obciążenie i tempo ćwiczeń, dzięki czemu różnicujemy swoje treningi, dbamy o ciągły rozwój. Dlatego też, ten typ ćwiczeń poleca się osobom chcącym zrzucić zbędne kilogramy.

 

W naszej Strefie Cardio znajdziesz:

– bieżnie treningowe

– orbitreki

– wioślarze

– rowery pionowe

– rowery poziome

Strefie Funkcjonalnej oferujemy możliwość odbycia treningu, wywodzącego się z technik rehabilitacji, przy użyciu niekonwencjonalnego, ale coraz bardziej docenianego sprzętu (kettlebells, gumy, bosu, trx, piłki lekarskie, drabinka). Trening z wykorzystaniem sprzętu w naszej Strefie Funkcjonalnej pozwala na pracę w najbardziej naturalnych płaszczyznach i najpełniejszym zakresie ruchu. Jest on idealnym treningiem zarówno dla osób rozpoczynających przygodę ze sportem jak i dla stałych bywalców siłowni i klubów fitness.

 

Trening funkcjonalny zwiększa siłę, równowagę, umiejętność panowania nad ciałem, a także poprawia wydolność organizmu, harmonijnie wzmacnia mięśnie całego ciała i symetryzuje je korygując w ten sposób wady postawy. Doskonale redukuje także tkankę tłuszczową. Podstawową zaletą treningu jest wykorzystanie jego efektów w życiu codziennym. Dzięki temu aktywności takie jak prace ogrodowe, sprzątanie, wzięcie dziecka na ręce, stają się dużo łatwiejsze. Trening funkcjonalny pozwala na zwiększenie stabilności stawów, zmniejsza ryzyko urazów i kontuzji.

 

Trening w Strefie Funkcjonalnej, angażując oraz stymulując układ nerwowy, rozwija równowagę, szybkość, koordynację ruchową i kontrolę nad własnym ciałem. Dodatkowo wymusza procesy integrujące stawy, wzmacniając więzadła i mięśnie stabilizujące. Strefa Funkcjonalna pozwala przeprowadzać treningi na absolutnie każdym poziomie zaawansowania.

STREFA FUNKCJONALNA

STREFA MASZYN SIŁOWYCH

Strefa Maszyn Siłowych
 to przestrzeń ze specjalistycznym sprzętem, który ułatwia poprawnie wykonywać ćwiczenia i dostosować obciążenie do swoich możliwości.


Trening z maszynami to synonim bezpieczeństwa, poprawnej techniki i łatwej obsługi. Regularne serie ze stopniowo zwiększanym ciężarem i regulacją powtórzeń sprawiają, że ciało nabiera naturalnych kształtów, staje się jędrniejsze i bardziej sprawne.


Trening w Strefie maszyn siłowych jest szczególnie polecany początkującym paniom, które chcą wzmocnić swoje ciało.